Monumentální život a smrt

2. října 2011 v 17:14 | Leona
Dostala jsem opět tu tvůrčí náladu a tak jsem se rozhodla napsat článek, - o životě(a nebo spíše smrti??)
V první řadě si řekneme co je to to slovíčko MONUMENTÁLNÍ. Poprvé jsem ho slyšela v dějepise, když sme probírali baroko. Prý to byla monumentální architektura.
Přesný význam je tento

působící svou velikostí, velkolepostí .

Tak teď už to velkolepé baroko chápu. Ale jak s tím souvisí tento článek?? Velkolepý život? To jsem tím chtěla říct?
Ano, život je opravdu monumentální. Zkusím vám to vysvělit.
Každý člověk si žije ten svůj život a každý je velkolepý. Každé rozhodnutí je jedinečné a to ikdyž je chybné. Život je prostě boj, někdo ho ale nazve hrou. Já ho nezývám ZKOUŠKOU. Co je po? mm??? Teď mi zas umřela babička a děda, a ti už ví. Dokonce i můj taťka už ví co je po smrti. A já říkám, není to náhoda, že jsme se narodili zrovna tady. Je to zkouška a jen ti nejlepší se vrátí zpět. A to jsme všichni.
Určitě každý zažil něco, co si nedokáže vysvětlit. Ale nikdo se tím ve společnosti nechlubí, protože ostatní by si mohli akorát klepat na čelo. Ano každej je jinej. Někdo věří a někdo ne. Nejsem nábožná, ale na posmrtný život věřím. Už jen proto, že mi to taťka ve snu všechno pověděl. A co? je to jen sen..to nic nedosvěčuje.! Si můžete říct.
Moje prababička a děda zemřeli stejnej den. Babička viděla, jak si pro ni přišli andělé( a nebo prostě něco, co nedokázala jinými slovy vysvětlit) a viděla, jak se na ni už 3dny před domlouvají dva muži v černých hábitech. Ta babička vždycky protáčela panenky, když jsme o něčem takovým mluvili. A tak co ju to najednou popadlo??...
Děda viděl to samý. A oba dva před smrtí říkali, ať je pořádně držíme, že ještě nechcou jít a sunuli se pryč. Nakonec umřeli oba. Pra babička doma a děda za necelé dvě hodiny v nemocnici.
A teď se ještě vrátíme trošku zpět. Děda byl už poslední rok úplně mimo a byl víc s mrtvýma než mezi náma. Pořád nám říkal, že je šťastnej, že se tatíček vrátil a je s pradědou na zahradě. Jenomže oni jsou už mrtví.. tak jak to teda vycítil????..
možná si to jenom namlouváme. Ale co když...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama